Kim jest Zdeterminowana Kobieta?

Kobieta, którą inni podziwiają za samodyscyplinę w realizacji wyznaczonego planu.  Kobieta, która w oczach innych widziana jest jako odnosząca sukcesy. Taka która ma szczęście i wszystko łatwo jej przychodzi. Czy aby na pewno? Kim właściwie jest Zdeterminowana Kobieta?

 

ZDETERMINOWANA KOBIETA – kobieta zdolna do podejmowania konkretnych, stanowczych decyzji popartych mocnym wewnętrznym przekonaniem i siłą woli.

 

Poniżej przedstawiam Ci listę 6-ciu aktywności, które potrafi wykonać (i to robi!) Zdeterminowana Kobieta. To mój bardzo subiektywny punkt widzenia i będzie mi miło, kiedy Ty podzielisz się swoim poglądem w komentarzu:)

 

Definiowanie celu

Zdeterminowana Kobieta, wie w którym kierunku dąży, wie co chce osiągnąć. Dzięki temu potrafi powiedzieć “nie” czemuś, co ma da niej mniejszą wartość. Jej cel jest doprecyzowany, jednoznaczny i stanowi dla niej kompas do działania. Wybiera to, co dla niej istotne i na tym się skupia.

 

Świadomość zasobów

Drugą ważną umiejętnością Zdeterminowanej Kobiety jest jej świadomość o swoich zasobach. O tym, co umie robić, w czym jest dobra. Na kim może polegać. Jakie warunki w otoczeniu są dla niej sprzyjające. W gorszych chwilach sięga do swojej listy zasobów, którą trzyma w zanadrzu i nabiera siły do dalszego działania.

 

Poskromienie wewnętrznego krytyka

Kojarzysz te wewnętrzne głosy, które mówią Ci, że sobie nie poradzisz, że nie dasz rady? Zdeterminowana Kobieta też je ma. Różnica poleca na tym, że ona wie jak sobie z nimi radzić. Rozumie skąd się wzięły i że najprawdopodobniej nigdy nie znikną. Zamiast tego skupia się na tym, co jest od niej zależne. Taką negatywną myśl traktuje jako wyzwanie do chwili refleksji i wzmożonego działania.

 

Plan działania

O tak! To zdecydowanie umie robić Zdeterminowana Kobieta! Zanim przystąpi do działania, to określa plan akcji, który ma ją poprowadzić do wyznaczonego celu. Przeznacza na to sporo czasu zwłaszcza na początku. Dzięki temu ma jasność co i kiedy będzie robić, dbając o wykonanie swoich innych zobowiązań.

 

Pokonywanie przeszkód

Kolejną mocną stroną Zdeterminowanej Kobiety jest radzenie sobie z przeszkodami. Czasem bywa realistką, bo wie, że nie jest w stanie zaplanować wszystkiego na 100%. Życie czasem ją zaskakuje, jak każdą z nas. Co robi w takiej chwili? Opracowuje plan B lub wprowadza korekty do swojego początkowego planu i działa zgodnie z uaktualnioną wersją.

 

Długoterminowe działanie

Ostatnią aktywnością Zdeterminowanej Kobiety jest działanie długookresowe. Bazując na swoich wartościach, na umiejętnościach i doświadczeniach zdobytej do tej pory wie już, co się u niej sprawdza, a co nie. Wie, co jest dla niej ważne i dlaczego będzie to robić. Nie tylko dzisiaj i jutro, ale za miesiąc, dwa czy pół roku.

 

Kim jest Zdeterminowana Kobieta?

Być może tutaj Cię zaskoczę. Każda z nas nią już jest lub może się nią stać. Zdeterminowana Kobieta to podejście do życia, do wyznaczania i realizacji celów, do określania i egzekwowania swoich priorytetów. Nie da się wypracować determinacji za pomocą dotknięcia magiczną różczką. Potrzeba Twojego zaangażowania i Twojej pracy.

Mogę Ci to ułatwić, jeśli skorzystasz z programu “Zdeterminowana Kobieta”. Przez 3 miesiące będziemy pracować wspólnie tak, abyś zdobyła umiejętności, której będziesz mogła wykorzystywać w dalszym swoim życiu.

Po więcej informacji zapraszam Cię na stronę “Zdeterminowana Kobieta“.

 

Proszę podziel się swoją wizją Zdeterminowanej Kobiety w komentarzu. Nie mogę się doczekać poznania Twojego punktu widzenia.

Zdeteminowana-kobieta

 

 

Facebook Comments