jak-zmienic-swoje-zycie

Jak zmienić swoje życie w 8-miu krokach

Poprawa Twojego życia i dobrego samopoczucia nie jest czymś, co dzieje się poprzez same nadzieje czy przypadek. Jest natomiast efektem wytrwałości i konsekwencji. Twój sukces, szczęście i marzenia mają wpływ na jakość Twoich działań i nastawienie do życia. Poniżej znajdziesz listę ośmiu kroków, które podpowiedzą Ci jak zmienić swoje życie. Jeśli ważny jest dla Ciebie rozwój oraz stawanie się  coraz lepszą wersją siebie, to nie muszę Cię bardziej przekonywać do ich wykonania.

 

“Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.” – Arystoteles

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zmienić swoje życie i wprowadzić tę wiedzę w swoim życiu, to zapraszam Cię do zapoznania się z poniższymi wskazówkami.

Wybierz jedną, która najbardziej do Ciebie przemawia i wprowadź ją w swoim życiu. Następnie przejdź do kolejnych, jedna po drugiej.

 

1. Stwórz wizję

Niezależnie od tego, czy chodzi o cel osobisty czy zawodowy, ustalenie wizji jest kluczowe. Twoja wizja służy Ci jako kompas i zapobiega gubieniu się na drodze do ostatecznego celu. Wizja zmusza Cię do bycia konkretną w tym, do czego dążysz, a kiedy już to osiągniesz, staje się częścią Twojej tożsamości i popycha Cię do działania każdego dnia.

Kiedy tworzysz wizję, przeznacz trochę czasu na ćwiczenie “Doskonały dzień”. Zadaj sobie poniższe pytania. Pamiętaj, żeby dać sobie czas na przemyślenie odpowiedzi.

  • Jak ma wyglądać każdy mój dzień?
  • Jak chcę się czuć  każdego dnia?
  • Z kim spędzam swój czas?
  • Jaką mam pracę?
  • Jak chcę, żeby ludzie się czuli po spotkaniu ze mną?

 

2. Zobowiąż się do działania

Motywacja przychodzi i odchodzi niczym chmury przelatujące po niebie. Nie jest niezawodną metodą, która napędza Cię do codziennego działania. Aby rozwinąć swój talent oraz poprawić swoje samopoczucie, realizuj swój plan każdego dnia, bez względu na okoliczności.

Jak mówi japońskie przysłowie: “Wizja bez działania to sen. Działanie bez wizji to koszmar”. Niech Twoja wizja służy Ci jako Twój kompas, a Twoje działania napędzają Cię, by zmienić swoje życie na lepsze.

Zrozumiałe jest, że początkowo możesz mieć pewne obawy odnośnie czekającej Cię podróży, strach jest normalny. Podjęcie gigantycznych akcji i ryzyka nie jest konieczne. Drobne kroki i małe momenty odwagi są jedynymi wymaganiami.

Idź na pierwszy trening, podziel się swoim pomysłem, wykonaj telefon, opublikuj pierwsze wideo, zadaj trudne pytanie, poproś o podwyżkę. Tak zaczyna się niezwykłość.

Wszystkie wspaniałe osiągnięcia zaczynają się od jednej małej akcji.

 

3. Nie próbuj robić tego sama

Chyba nikt na tym świecie nie odnosi sukcesu samodzielnie. Gracze mają trenerów, piosenkarze  producentów i współautorów.

Mają wsparcie, masz kogoś, z kim możesz podzielić się częścią odpowiedzialności. Kogoś, kogo możesz poprosić o obiektywną perspektywę odnośnie Twojego rozwoju i realizacji wyznaczonych celów.  Nikt nie jest odporny na strach, zwątpienie i niepewność, które stanowią nieodzowny element nowych prób. Ważne jest, aby mieć sieć wsparcia, która złapie Cię za każdym razem, kiedy zaczniesz wracać do starych nawyków i unikać działania.

Pomyśl dzisiaj o trzech osobach, które zapewnią Ci wsparcie, które zobowiążą się do pomocy w Twojej nowej podróży.

 

4. Zaakceptuj ból, przeciwności i strach

Strach jest naturalną częścią życia i w niektórych okolicznościach może być pomocny. Strach jest niczym innym jak odpowiedzią ciała, próbującego Cię uchronić. Jako że pracujesz nad lepszą wersją siebie, zaakceptuj swój strach i podziękuj mu, że jest.

Przeciwności i małe porażki to informacje zwrotne, z których możesz skorzystać podczas swojej podróży. Dobrze jest mieć dreszcze robiąc nowe rzeczy. Pamiętaj, że potrzebujesz tylko 20 sekund odwagi, żeby zrobić krok naprzód i móc rozwijać się.

 

5. Działaj dla czegoś większego

– Co jest Twoim celem? często zadaję pytania moim klientkom

– Chcę się lepiej zorganizować – mogą odpowiedzieć

To świetnie, ale to tylko dotyka powierzchni sprawy. Wniknij głębiej aby odkryć dlaczego chcesz realizować swoje cele.

Jeśli pogłębisz swoje cele i motywację, to zobaczysz, że jest bardziej warstwowa, niż Ci się wydawało. Wykorzystując głębszy poziom motywacji, dla którego naprawdę chcesz coś zrobić, zbudujesz wytrzymałość. Dzięki temu cementujesz cel w swoim umyśle i sercu. Utrzymujesz się na dobrej drodze gdy kusi zejście z obranego kursu.

 

6. Ucz się każdego dnia

Kiedy przestajesz się uczyć, zostajesz z tyłu. Zaadoptuj mentalność ucznia i rozwijaj sposób myślenia, aby zawsze stawać się lepszą w tym, co robisz. Jedną z najczęstszych cech ludzi sukcesu jest nawyk ciągłego uczenia się.

 

7. Znajdź czas na codzienne ćwiczenia

Tony Robbins mówi, że “ruch tworzy emocje”. Rodzaj ćwiczeń nie ma znaczenia, znaczenie ma natomiast wypracowanie odpowiedniego nawyku.

Wyobraź sobie, że Twoje zdrowie jest głową ośmiornicy, a macki są innymi aspektami życia. Bez głowy w stanie optymalnym, pozostałe macki nie będą działały prawidłowo. Jak w takiej sytuacji możesz codziennie pokazywać i być najlepszą wersją siebie?

 

8. Przemyśl, zaakceptuj i doceń swoje aktualne osiągnięcia

Ambicja to miecz obosieczny. Z jednej strony motywuje Cię do realizacji swoich celów. Z drugiej strony może sprawić że nigdy nie będziesz się czuła wystarczająco dobra, ponieważ skupiasz się tak mocno na rezultacie, który wydaje się być daleko.

Spróbuj obserwować swoje postępy codziennie. Dzięki temu zobaczysz, co wzrasta, a co nie. W końcu poprawie ulega to, co się mierzy.

Prowadzenie dziennika jest jednym z najlepszych sposobów manifestowania sukcesu, szczęścia i wzrostu we wszystkich aspektach swojego życia. Dziennik zapewnia przejrzystość Twoich celów, a także zwiększa Twoją uważność, szczęście i pewność siebie. Codzienne zapisanie trzech rzeczy, z których jesteś wdzięczna danego dnia, może nauczyć Twój mózg szukać pozytywnych okazji i zmienić  sposób myślenia na optymistyczny.

 

Jakie działania podejmiesz po lekturze artykułu jak zmienić swoje życie?

Który krok spodobał Ci się najbardziej i wcielisz go w pierwszej kolejności?

Jeśli potrzebujesz wsparcia coachingowego, to zapraszam Cię na darmową konsultację.

 

 

Artykuł napisany na podstawie Success, How to Improve Your Life in 8 Steps

Facebook Comments